open

Zahradní jezírka, biotopy


Fontány

Fontány jsou velmi působivé. Oběh vody se zajišťuje pomocí elektrického čerpadla. Možné jsou i různé průměry trysek + barevné noční osvětlení aj.

Zahradní posezení
Zahradu a jezírka pro vodní a vlhkomilné rostliny budujeme v blízkosti posezení ve sníženém terénu. Protože bývají přímo v místě posezení, měly by být přirozeně začleněné do svého okolí.

Potůčky
Stavba potůčků se řídí stejnými zásadami jako předešlé stavby. Tvary volíme mírně zaoblené, procházející záhony rostlin nebo je kopírující.

Přírodní vodní plocha
Přírodní jezírka volíme tam, kde máme k dispozici dostatek prostoru a s pomocí jezírka vytvoříme opravdovou vodní zahradu.

Přírodní jezírka
Ideální vytvarování je dlouhé a nepravidelného tvaru, protože tímto způsobem se získává nejdelší břeh.

Jezírka a rybníky
Jsou vhodné u vás doma i do veřejných parků. Používají se nepravidelné tvary (nejčastěji ledvinovitý tvar) Vzniká tzv. efekt rovné hladiny=zrcadlení např. nejvíce u „japonských“ javorů (Acer palmatum „barevné druhy“)

Tůňky
Tůňky se hodí do všech typů zahrad a pro menší pozemky jsou optimálním řešením. Umístění většinou volíme někde v zákoutí či pod mírné svahy s vyústěním vodovodního potrubí.

Vodní prvky
Potůček či vodopád je ideálním rozšířením vašeho zahradního jezírka. Voda má relaxační účinky a líbivý zvuk tekoucí vody navozuje pocit uvolnění.


Význam vody


Sdílet:  FacebookTwitterGoogle +

Vytvořit nezávaznou poptávku