open

Trávníky a traviny


Trávník je nepochybně základ zahrady, však také travnaté plochy navozující neopakovatelný estetický požitek provázely už i dávné civilizace. Velmi důležité jsou požadavky na stanoviště, zejména na kvalitu půdy, svažitost pozemku a jaká je jeho orientace vůči světovým stranám. Založení trávníku není až tak jednoduchá záležitost, jak by se většině lidí na první pohled mohlo zdát. Jakákoliv chyba při založení nás, za ani ne pár let, může v konečném důsledku stát velice draho. Proto je potřeba dostatečně znát veškeré informace ohledně jeho založení, nárocích a požadavcích na údržbu. Za zmínku v této sekci jistě také stojí okrasné trávy různých velikostí i barev, např. velmi působivé jsou jemné, sytě červenolisté trávy v kombinaci s bílým, ostrým vápencem.

Rozdělení trávníků podle způsobu využití

Okrasný trávník
Má především funkci estetickou k reprezentativním plochám. Má hustší drn, ale nižší odolnost vůči sešlapávání.


Užitkový trávník
Používá se do domácích zahrad, veřejné zeleně a na golfová hřiště. Je odolný proti suchu, ovšem s nižší odolností vůči sešlapávání.


 Sportovní trávník
Slouží nejlíp ve sportovních, herních plochách, parkovištích i v golfových hřištích. Vyznačuje se rychlou regenerační schopností, odolností vůči časté seči a zátěži.


Krajinný trávník
Splňuje hlavně funkci ekologickou. Používá se k okrajům cest, náspům a v rekultivační zeleni. Má dobrou odolnost proti suchu.
Sdílet:  FacebookTwitterGoogle +

Vytvořit nezávaznou poptávku